Larry: "Rád bych si vzal opravdu dlouhou dovolenou."

3. října 2018 v 8:51 | goldschmidchen |  Novinky
V nedělním vydání (30/09/2018) Sunday Times se objevila podrobná reportáž o probíhajícím tour. Článek vznikl někdy v období koncertů U2 v Bostonu 21. a 22. června 2018. Článek je velmi zajímavý tím, jak otevřeně odpovídají členové U2 na pokládané otázky ohledně aktuálního stavu skupiny, budoucnosti a zdraví jednotlivých členů. Odpovědi dávají velký prostor ke spekulacím - hlavní, poselstvím celého článku ale je, že členové U2 potřebují delší pauzu. Podle bubeníka Larryho je to jasné: "Rád bych si vzal opravdu dlouhou dovolenou." Co se týká budoucnosti skupiny, ta podle rytmické sekce skupiny zůstává v mlze: "Nevím. Očekávám, že se ještě další album objeví. Nejsem si ale jistý, jestli někdo vůbec v nejbližší době nějaké nové album od U2 vůbec potřebuje. Je možné, že lidé potřebují pauzu a naopak."

Celkově působila skupina (podle odpovědí pro Sunday Times) unaveným dojmem. Nedá se tomu ale divit, protože v rámci poslední čtyř let odehrála irská čtveřice více než 186 koncertů v rámci tří turné. Na takový kreativí přístup nejsme od U2 moc zvyklí. Larry absolvuje před a po každém koncertu rehabilitaci u fyzioterapeuta (že by se bubeníkovi ozvali opět problémy se zády, které měl v období mezi alby Achtung Baby a Pop? - pozn. U2czech.blog.cz). Podobným problémům čelí i Adam, který si stěžoval na problémy se zády vinou nošení baskytary: "You just get so tight that you can't turn, you can't move." Skupina se těší na pauzu, kterou stráví (z velké části společně) na jihu Francie.

Bono se ve článku vrací k momentu, kdy byl blízko smrti a tento okamžik popsal v písničce Lights Of Home: "But I did have a major moment in my recent life where I nearly ceased to be. I'm totally through it, stronger than ever." na otázku, zda se fanoušci někdy v budoucnu dočkají U2 na pódiu: "I don't know. I don't take anything for granted."

Kompletní článek je TADY. Musíte se ale na stránkách zaregistrovat.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Filip Filip | 3. října 2018 v 12:38

Sakra, to mě trochu děsí..
ale doufám, že min. ještě jednou tour se v budoucnu pojede...

2 Marhi Marhi | 3. října 2018 v 17:26

Já si myslím a pevně doufám, že to tak horké nebude. Je jasné, že musí být po turné v roce 2017 a 2018 šíleně unavení. Pokud budou zdraví, tak si myslím, že to s nimi za dva tři roky bude zas šít něco vydat a vyjet na turné.
Jen aby byli zdraví, to je nejdůležitější.

3 Hell Hell | 3. října 2018 v 23:17

A zrovna v Hamburku zahráli  Zoo Station a The Fly

4 Filip Filip | 4. října 2018 v 7:43

The Fly ???

5 Hell Hell | 4. října 2018 v 10:41

Tak se omlouvám. Koukal jsem na setlist.com a tam to uvedli. Jenom Zoo Station

6 Filip Filip | 4. října 2018 v 12:52

:-) v poho, ale bylo by fajn, kdyby tam opravdu byla :-), The Fly mám rád :)

7 Hell Hell | 4. října 2018 v 15:44

[6]: moje nejoblíbenější věc z AB. Jenom je problém v tom že tady bono hraje na kytaru a bohužel  díky zranění to nejde. Přitom by mohli zahrat verzi z v Elevation Tour

8 mil mil | 5. října 2018 v 0:34

Fly myslim zkouseli,Landlady slibovali tak uvidime,bomba by byla Lady With Spinning Head ale to asi jen tak kecali tomu neverim a co se tyka tohoto clanku ja sem rikal ze U2 nebudou hrat v sedmdesati letech jako treba Stouni,daji jedno maximalne dve tour a skonci,ja to chapu maji toho plny brejle a taky si chteji uzit zbytek zivota v klidu a zdravi a ne v sedmdesati hrat koncerty,ani by to nebylo dustojny,uz by to bylo trapny,hlavne Bono by to uz nedal a myslim ze i Larry nechce tak dlouho hrat,zkratka vsechno ma svuj konec bohuzel:-)

9 Filip Filip | 5. října 2018 v 10:04

[8]: Jak píšeš ohledně toho konce kapely - v podstatě souhlasím a pochopil bych to. jen by mě to prostě mrzelo, protože jinou srdcovou kapelu už nemám. Samozřejmě se mi líbí a poslouchám i jiné, ale žádná už mi není tak blízko, jako U2.

10 mil mil | 6. října 2018 v 12:24

tak to jsme dva:-)

Komentáře jsou uzavřeny.


Aktuální články

Reklama