Tour je u konce - co bude dál?

14. listopadu 2018 v 20:07 | goldschmidchen |  Novinky
U2 zakončili včera v noci své aktuální eXPERIENCE + iNNOCENCE tour. No a tak jako po skoro po každém tour zavládla mezi fanoušky panika ohledně toho, že se U2 už nikdy nevrátí zpět na pódia, co znamenají svět. Sám Bono před poslední písničkou během berlínského koncertu prohlásil, že: "We've been on the road for quite some time, just going on 40 years, and this last four years have been really something very special for us. We're going away now." Je to jen konec tour nebo je to konec skupiny U2 jako takové?

U2czech.blog.cz se nechal inspirovat stránkou U2songs a rozhodl se (za základě článků a interview se členy skupiny) shnout to, kam asi budou směřovat nejbližší kroky Bona, The Edge, Larryho a Adama.

  • Ohledně budoucnosti U2:
  1. V květnu se The Edge svěřil Rolling Stone: "I think there's been three tours that have been on each other's heels pretty quickly. I would say that we'll probably take a little bit of a break at the end of this tour and regroup. There's lots of ideas for the next records, but I think a bit of time off just to listen to music and to really feed our creative instincts is in order."
  2. Adam v červenci: "This is the end of a four-year cycle of work and we really have no plans going into next year. We have got to the point where this is a full stop at the end of this project. We're looking at next year as being a year of regrouping."
  3. Larry pro Sunday Times v červnu: "We'll finish this out and then there will be time to decide what we want to do next. I'd like to take a really long holiday." Na otázku, jestli je to konec: "I don't know. You never know. I assume there'll be another album. I don't know when and I'd like to think we have some time to consider it. I don't know that anybody needs a U2 record or a U2 tour anytime soon. People could do with taking a break from us and vice versa."
  4. Adam pro BBC v říjnu: "We've been hard at it for four years now - just constant touring, I think we just need to go away for a little bit and give the audience a break."
  5. Willie Williams pro TPI Magazine ohledně nápadů na další tour: "Of course…it would be rude not to! There are 3 ideas in the bag. They are now off the tracks in terms of what a band should be doing and that is that is immensely liberating for all of us."
  • Ohledně DVD z The Joshua Tree Tour 2018 a eXPERIENCE + iNNOCENCE Tour 2018:
  1. se zajímavou informací přišla U2start.com: management skupiny údajně požádal crew, co pracovala během tour o to, aby byli připraveni na konci 2019 pro "some special shows". Má údajně jít o stadionové tour po Oceánii (Perth a Sydney).
  2. skupina natočila i záznam z The Joshua Tree 2017. Videomateriál se natáčel v San Diegu, 2x v Mexiku a na jiných koncertech v Jižní Americe. V práci je dvorní režisér skupiny Anton Corbijn. Podle informací, které kolují po internetu se nakonec použije videomateriál pouze z koncertů v Mexiku a San Diegu. Mix zvuku je prý kompletně hotový - angažovaný v tom byl starý známý Steve Lillywhite. Kdy DVD výjde? Původně mělo vyjít na konci tohoto roku ovšem život je změna: podle nejnovějších informací od insiderů se videonahrávka objeví nejdříve na jaře 2019 (březen) a bude to něco opravdu velkého. Více už Anton Corbijn pro Berliner Zeitung: "Also, last year, I did a film about U2, which I hope will be released in cinemas in 2019. So I cannot quite leave the music."
  3. otázkou zůstává, jak to bude s DVD z uplynulého tour.. Natáčel se materiál z koncertů ve Washingtonu DC (starý známý režisér Hamish Hamilton byl na místě jako poradce) a během evropské části tour byly pořízeny videozáznamy koncertů v Belfastu, Dublinu a posledním koncertu v Berlíně.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Jutu Jutu | E-mail | 15. listopadu 2018 v 6:42

Ahoj, nejdříve prosím jednoho účastníka zájezdu, aby mě poslal adresu na 101dm88@seznam.cz Dlužím mu plechovku. Dále ohledně DVD? Tím, že U2 udělali mega koncerty, kdy spojili tři Tour, tak bych očekával neskutečně naslapany materiál a jak Joshua tour,tak DVD k nyní skončené tour. Přiznám se, že Joshua jsem čekal do Vánoc, ale třeba nás chtějí překvapit nějakým dvoj koncertem... nevím. Já bych moc chtěl koncert, kde je několik záznamu z ix měst, což se skvěle povedlo na jednom DVD P.Gabrielovi a je to pecka.A co bych ještě chtěl? Záznam,kde jsou všechny písně z tour. :-)

2 Jutu Jutu | E-mail | 15. listopadu 2018 v 7:09

Pokouším se někde najít set jestli neproběhla nějaká mega pecka, ale marně. Věřím, že zde bude, děkuji

3 Fucik Fucik | 15. listopadu 2018 v 9:29

https://digital.rozhlas.cz/silvestrovske-koncerty-stanice-3sat-letos-potesi-norah-jones-coldplay-u2-a-radou-7679196

4 Alvin Alvin | 15. listopadu 2018 v 21:19

[2]:jdi na u2gigs.com, u2start.com nebo setlist.fm, tam to najdes...

5 Fucik Fucik | 15. listopadu 2018 v 23:38

Jo o australii 2019 psali, něco jako lowetown tour 30th anniversary

6 Marrtins Marrtins | E-mail | 16. listopadu 2018 v 10:53

Díky za zajímavé informace! Věřím, ze budou pokračovat dál. Tyhle zvěsti o konci U2 jsou snad po každém tour😉 Ale delší pauza se dá čekat. Jinak už se těším na nějaké to DVD. Už dlouho nic nebylo. Zvlášť se těším na DVD z JT Tour,na kterém jsem bohužel nebyl 🙁 No a že by v kinech byl film o U2 od Corbijna, tak to by mohla být opravdu pecka!!!

7 Jutu Jutu | E-mail | 16. listopadu 2018 v 12:39

Já si nejdříve říkal, že po Joshua tour těžko udělají to samé k výročí desky Acht.Baby, ale této desce na tour dali tak velký prostor, že by to byla asi opravdu pecka!! Pauza po této šňůře by byla dostačující,mezi tím nás nakrmí dvěma DVD no a pak hurá na šňůru :-)

8 M.a.r.t.y. M.a.r.t.y. | 16. listopadu 2018 v 16:11

Jsem trochu zklamanej z posledního Berlína. Po těch všech zvestech o výjimečném koncertě jsem prostě čekal něco navíc.

9 Fucik Fucik | 16. listopadu 2018 v 18:37

Tak jako Berlín byl jako by hráli skoro celou achtung a zoo :)
Jinak new years se mi líbí ten novy mix to piano lépe zní.

10 Jutu Jutu | E-mail | 16. listopadu 2018 v 19:10

Prosím setlist, děkuji

11 goldschmidchen goldschmidchen | E-mail | Web | 16. listopadu 2018 v 19:23

[10]:

    The Blackout
    Lights Of Home
    I Will Follow
    Gloria / Van Morrison's Gloria (snippet) / Patti Smith's Gloria (snippet)
    Beautiful Day
    Dirty Day
    Zoo Station
    The Fly
    Stay (Faraway, So Close!)
    Who's Gonna Ride Your Wild Horses
    (Intermission - Hold Me, Thrill Me, Kiss Me, Kill Me)
    Elevation
    Vertigo / The Jean Genie (snippet)
    Even Better Than The Real Thing Fish Out of Water Mix
    Hall of Mirrors (snippet) / Acrobat
    You're The Best Thing About Me Full band acoustic
    Summer Of Love Bono and Edge
    Pride (In the Name of Love)
    Get Out Of Your Own Way
    New Year's Day
    City of Blinding Lights

    encore(s):
    Women of the World (snippet) / One / Invisible (snippet)
    Love Is Bigger Than Anything in Its Way
    13 (There Is A Light)

12 fucik fucik | 16. listopadu 2018 v 19:46

pěkné video
https://www.youtube.com/watch?v=aI9MbEyGOfw

13 Jutu Jutu | E-mail | 16. listopadu 2018 v 20:12

Děkuji :-) !!!!

14 Fucik Fucik | 16. listopadu 2018 v 20:23

V pondělí bude Bono u Kimmela

http://www.music-news.com/news/UK/117278/Bono-to-front-TV-AIDS-benefit-days-after-announcing-U2-are-going-away-now

15 Marek Marek | 18. listopadu 2018 v 0:22

Vím, že to sem nepatří, ale na forum jsou nějaký spamy. Na Vánoce budu mít elektrickou kytaru a bude to moje první, ale nevíte co by bylo lehký na začátečníka zahrát od U2 ? Přemýšlel jsem nad The Miracle a nebo Landlady. Potřebuji s tím poradit. Díky.

16 Pablovox Pablovox | 18. listopadu 2018 v 10:22

Pamatuju zacinal jsem na kytaru s pisnickou Tisic mil,to bylo od E moll a hralo se to dobre :) Od kluku idealne vybrat neco bez barre. Treba klasiku Bad, anebo One, tam muzes F barre treba ošidit :)

17 Marek Marek | 18. listopadu 2018 v 10:33

[15]: Zdravím jmenovce, moje první píseň od U2 na kytaru byla Sunday bloody sunday :-)

18 Marek Marek | 18. listopadu 2018 v 10:53

Ok. Díky moc :)

Komentáře jsou uzavřeny.


Aktuální články

Reklama